KSN w Iraku – notka prasowa 1/11/2003

 W czerwcu 2003 nasze usługi z powodzeniem przeszły testy zorganizowane przez Centrum Informatyki i Łączności Obrony Narodowej. Dwutygodniowy sprawdzian potwierdził wysoką jakość i niezawodność oferowanych przez nas rozwiązań. W ich wyniku realizujemy projekt łączności satelitarnej w Iraku dla stacjonujących w polskiej strefie stabilizacyjnej jednostek. Nasza technologia jest wykorzystywana do wykonywania szerokopasmowych połączeń do sieci Internet. Pierwszy, już zakończony etap projektu zakładał wszechstronne przeszkolenie grupy oficerów i instalację urządzeń w obozach wojskowych ulokowanych w Al-Hillah, Babilonie oraz Al-Kut.


Za pomocą uruchomionych terminali przebywający na terenie baz żołnierze mają możliwość dodatkowego kontaktu z rodzinami w kraju. Najczęściej dotyczy to korzystania z programów typu instant messaging (np. Gadu-Gadu), przekazywania wiadomości tekstowych i głosowych, wysyłania poczty elektronicznej lub fotografii.

Dostęp do sieci jest możliwy w wydzielonych kafejkach internetowych zorganizowanych przez dowództwo poszczególnych obozów wojskowych. Zakupione usługi posiadają typowe parametry asynchronicznych, dwukierunkowych i szerokopasmowych łączy satelitarnych. Mogą być dowolnie konfigurowane w zależności od zapotrzebowania. Na żądanie przepustowość i szerokość pasma mogą być dostosowane w zależności od zmieniającej się sytuacji i ilości użytkowników, nawet do 40 mbps.

Obecnie przechodzimy do realizacji drugiego etapu projektu. W najbliższym czasie zwiększymy ilość usług i terminali satelitarnych. W planach krótkoterminowych uwzględniliśmy także rozwój telefonii głosowej z wykorzystaniem działającego już systemu satelitarnego w Iraku, uruchomienie oddziału spółki w tym kraju oraz udział w organizowanych przez władze irackie (The Coalition Provisional Authority) przetargach na usługi telekomunikacyjne.

źródło org: KEMPA-SATELITE.PL

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *