Czym jest Internet satelitarny Tooway ?

Internet satelitarny ToowayTooway to Internet z satelity, który jest niezależny od innych operatorów.
Działa wszędzie !

Jeżeli nie masz dostępu do ADSL lub nie satysfakcjonuje Cię przepustowość łącza, jakim aktualnie dysponujesz, Tooway będzie dla Ciebie prostym, szybkim i niezawodnym sposobem na szerokopasmowy dostęp do Internetu.
Technologia satelitarna gwarantuje te same parametry transmisji w każdym miejscu. Niezależnie od ukształtowania terenu: na szczycie góry, na terenach wiejskich, W małej miejscowości odizolowanej od reszty świata.
Wystarczy antena satelitarna i modem.

Tooway wykorzystuje pasmo Ka. Transmisja w paśmie Ka obsługiwana jest przez satelitę Eutelsat KA-SAT – największego tego typu satelitę nad Europą. Znajduje się on na pozycji 9º Wschód, tuż obok satelitów Eutelsat HOTBIRD, które umiejscowione są na pozycji 13º Wschód.

Satelity nadawcze korzystają głównie z pasma Ku, zapewniając szerokie pokrycie pojedynczą wiązką. Pasmo Ka, które wykorzystywane jest obecnie w Europie na coraz większą skalę, daje szereg korzyści:
• Międzynarodowa Unia Telekomunikacyjna (ITU) przydziela więcej częstotliwości w zakresie pasma Ka na poszczególne satelity
• Zastosowanie wiązek punktowych w dwukierunkowej łączności pozwala na optymalizację wykorzystania częstotliwości, co przekłada się na znaczne obniżenie kosztów
• Szerszy zakres dostępnych częstotliwości umożliwia zwiększenie szybkości transmisji, zapewniając indywidualnym klientom wyższe prędkości pobierania i wysyłania danych
• Wyższe częstotliwości pasma Ka pozwalają na zastosowanie anten o mniejszych średnicach
• Daje możliwość zastosowania niedrogich terminali abonenckich

Szybki Internet prosto do Twojego domu.

Internet satelitarny Tooway zasada działaniaInternet satelitarny Tooway, usługa bazująca na sprawdzonej technologii satelitarnej, to szybki Internet bezpośrednio do Twojego domu.

Tooway oferuje stały szerokopasmowy dostęp do Internetu, zapewniając 300 razy większą prędkość przesyłu niż tradycyjne łącza telefoniczne. Tooway sprosta wszystkim Twoim potrzebom, czy to w zakresie przeglądania stron internetowych, obsługi poczty elektronicznej, pobierania plików muzycznych lub filmów.
Szybkość transmisji 50 Mbps dla downlinku (w kierunku do użytkownika) i 6 Mbps dla uplinku (w kierunku do satelity) gwarantuje, że nie będziesz się frustrować przed komputerem w oczekiwaniu na załadowanie stron. Tooway zapewnia zaspokojenie wszystkich Twoich potrzeb związanych z użytkowaniem Internetu, dzięki modemowi wykorzystującemu najnowocześniejsze technologie.

Elastyczne taryfy, które nie nadwyrężą domowego budżetu.

Tooway to szybki Internet w abonamencie od 59 zł miesięcznie. Szybkość transmisji jest prawie 150-krotnie wyższa od możliwości tradycyjnych sieci telefonicznych, przy zachowaniu jakości porównywalnej z technologią ADSL2 i cenie porównywalnej do ADSL.
Niezależnie od tego, czy potrzebujesz Internetu dla siebie, swojej rodziny, czy też wykorzystujesz go do pracy – zawsze znajdziesz pakiet idealnie dopasowany do Twoich potrzeb w wyjątkowo konkurencyjnej, stałej cenie.
W ramach usługi można też skorzystać z oferty dodatkowej. Dzięki usłudze można korzystać z jednej anteny do odbioru telewizji satelitarnej, telefonu internetowego (VoIP) oraz możliwość tworzenia domowych sieci bezprzewodowych, co pozwala na korzystanie z Internetu w całym domu, bez konieczności ułożenia dodatkowego okablowania.

Usługa przyjazna dla środowiska.

Łączność satelitarna jest praktycznie najbardziej ekologicznym sposobem komunikowania się na znaczne odległości. To jedyna metoda dotarcia z łącznością szerokopasmową do odizolowanych regionów bez potrzeby instalowania obciążających środowisko linii naziemnych czy budowy kompleksowej infrastruktury.

W przeciwieństwie do przewodowych technologii komunikacyjnych, wymagających wykonania energochłonnych robót inżynieryjnych i doprowadzenia okablowania do każdego gospodarstwa domowego, satelita zużywa minimalną ilość paliwa, obsługując przy tym całe kontynenty.

Transmisja satelitarna opiera się w 100% na energii słonecznej. Operacja wyniesienia satelity na orbitę z wykorzystaniem silników wodorowych powoduje wydzielenie mniej więcej tej samej ilości dwutlenku węgla, co przelot Boeinga 747 z jednego wybrzeża Stanów Zjednoczonych na drugie!