Łacze backupowe jest niezbedne w kazdej firmie gdzie wymagany jest stały i stabilny dostęp do Internetu.

 

Oferowane przez naszą firmę łącze satelitarne idealnie sprawdza się jako łącze zapasowe. Internet satelitarny nie wymaga połączenia zwrotnego. To dwukierunkowa technologia szerokopasmowego Internetu porównywalna do ADSL+ o prędkości pobierania do 22 Mb/s, a wysyłać dane można do 6 Mb/s.

Połączenie z Internetem w firmie powinny być wyposażone w łącza zapasowe (backup) w celu zapewnienia niezawodności transmisji.

Każda firma która potrzebuje stałego dostępu do Internetu bez utraty połączenia potrzebuje łącza zapasowego.

Łącze zapasowe powinno korzystać z innej technologi niż łącze podstawowe. W zależności od potrzeb firmy łącze powinno być o zbliżonych parametrach do łącza podstawowego lub minimalne wymagane połączenie na czas naprawy podstawowego łącza. Dostęp do Internetu łącza zapasowego powinno być w innej technologi niż łącze podstawowe.

Dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości łączy satelitarnych w połączeniu z wydajnymi routerami, łącze backupowe może być nawet do 100 Mb/s przy pobieraniu, a 30 Mb/s przy wysyłaniu danych.

Jak to działa?

Podstawowa konfiguracja działa na zasadzie przełączenia automatycznego w przypadku awarii łącza podstawowego lub gdy jest ono bardzo obciążone i spada jego wydajność.

Druga konfiguracja to zdublowanie łączy dzięki funkcji load balance. Oba łącza działają jednocześnie z równoważonym obciążeniem pomiędzy łączami.  Ta konfiguracja pozwala zwiększyć przepustowość łącza oraz umożliwia korzystanie z kilku źródeł Internetu jednocześnie (4-7 niezależnych usługodawców)